Dy të vdekur nga moti i keq në Spanjë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dy të vdekur nga moti i keq në Spanjë

Dy persona kanë ndërruar jetë për shkak të erërave të forta të stuhis dhe dallgëve 7 metra të larta që kanë pushtuar Spanjën ka njoftuar Shërbimi i Emergjencave të Asturias, një rajon në veriperëndim të vendit, tha ekipet e shpëtimit .

Zjarrfikësit ngritën trupin e pajetë të një njeriu në një helikopter, i cili kishte rënë nga një valëthyes në Moors de Nalon.

Në të njëjtën kohë, u thirrën forcat e reagimit të urgjencës pasi një grua u rrëzua në portin e Coutiliero, mbi shkëmbinj.

Pasi u mor nga një varkë që e çoi në port, gruaja ishte pa ndjenja. Ekipet e shpëtimit kryen CPR për një orë, por gruaja ishte tashmë e vdekur. Shërbimi meteorologjik i Spanjës ka lëshuar një paralajmërim për dete të rrezikshëm sot, duke përmendur valët prej 6 deri në 7 metra.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy