Dy vëllezërit egjiptianë e plagosën pas sherrit, i riu shqiptar tenton të vrasë me makinë 17-vjeçarin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dy vëllezërit egjiptianë e plagosën pas sherrit, i riu shqiptar tenton të vrasë me makinë 17-vjeçarin

ITALI – Policia e Città di Castello arrestoi një shtetas shqiptar 23-vjeçar. I riu përballet me akuzën për tentativë vrasje.

Sipas rindërtimit të policisë, 23-vjeçari ndodhej në komisariatin e Città di Castello për të raportuar një sulm të pësuar më 23 maj nga dy vëllezër, një 17 vjeç dhe një 26 vjeç, shtetas egjiptianë, ku mbeti i plagosur.

Kur ka dalë nga zyrat ka parë 17-vjeçarin në rrugë. Sipas policisë, shqiptari ka hipur në makinë dhe e ka goditur.

Më pas ai u largua me shpejtësi.

Advertisement

17-vjeçari u dërgua me urgjencë në spitalin Città di Castello ku u konstatua se kishte lëndime të shumta.

Shqiptari i arratisur u identifikua falë GPS në telefonin e tij celular në Umbertide, në via Caravaggio.

23-vjeçari ka tentuar sërish të arratiset, por nuk ka arritur shumë larg. Ai është bllokuar dhe i është nënshtruar masës së sigurimit “arrest me burg”.  /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy