E pazakontë: E kapin dhimbjet e lindjes, deputetja merr motorin dhe niset për të lindur në spital

Pinterest LinkedIn Tumblr +
E pazakontë: E kapin dhimbjet e lindjes, deputetja merr motorin dhe niset për të lindur në spital

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Zelandën e Re, ku deputetja Julie Anne Genter pasi e kanë kapur dhimbjet e lindjes, ka marrrë motoçikletën dhe është nisur drejt spitalit për të sjellë në jetë fëmijën e saj.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë deputetja, përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Lajm i madh! Në orën 3.04 të mëngjesit të sotëm, ne mirëpritëm anëtarin më të ri të familjes sonë. Sinqerisht nuk po planifikoja të lindja me motoçikletë, por përfundoi duke ndodhur. Kontraksionet e mia nuk ishin aq të këqija kur u nisëm në orën 2 të mëngjesit për të shkuar në spital – megjithëse ato ishin 2-3 minuta larg njëra-tjetrës dhe rriteshin në intensitet kur mbërritëm 10 minuta më vonë.

(Unë jam duke buzëqeshur në parkingun e makinave menjëherë pas një.) Dhe çuditërisht tani kemi një të vogël të shëndetshme, të lumtur që fle, siç është babai i saj. Ndihem i bekuar që kam pasur kujdes dhe mbështetje të shkëlqyer nga një ekip i shkëlqyer, në atë që doli të ishte një lindje shumë e shpejtë (dhe për fat të mirë) pa komplikime”, ka shkruar ajo.

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy