E rëndë, humb jetën në vendin e punës 52-vjeçari shqiptar, e zuri poshtë një ngarkesë e madhe

Pinterest LinkedIn Tumblr +
E rëndë, humb jetën në vendin e punës 52-vjeçari shqiptar, e zuri poshtë një ngarkesë e madhe

Një 52-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në vendin e punës në Itali.

Mediat italiane raportojnë se 52-vjeçari Nazmi Morina nga Kosova, ka humbur jetën ndërsa është zënë poshtë nga një ngarkesë që peshonte mbi një ton.

Incidenti ndodhe teksa ai punonte në kantierin e shtëpisë së të moshuarve Orziveçhi.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, Nazmi Morina po përdorte një vinç të vogël, duke lëvizur materialin, kur ngarkesa u lirua papritmas dhe e zuri poshtë. Fatkeqësisht ndihma e parë nuk mundi të bënte asgjë pasi ai humbi jetën menjëherë.

Advertisement

Morina kishte gati 20 vjet që jetonte në zonën e Breshias me gruan dhe 4 fëmijët e tij të vegjël.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy