Elon Musk rikthehet në fronin e më pasurit të globit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Elon Musk rikthehet në fronin e më pasurit të globit

Elon Musk merr përsëri titullin e njeriut më të pasur në botë .

 

Pronari i Teslës tejkalon Bernard Arnault dhe rikthehet në krye të botës sipas “Bloomberg Billionaires Index”.

 

Advertisement

Aksionet e Tesla u mbyllën në Wall Street me 5.5% duke e shtyrë pasurinë e Musk në 187.1 miliardë dollarë .

 

Në vend të kësaj, vjen manjati francez i botes se modes, Arnault vlen 185.3 miliardë dollarë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy