Ende shpresë nën rrënoja/ 77-vjeçarja nxirret e gjallë 9 ditë pas tërmetit në Turqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një grua 77-vjeçare u nxor nga rrënojat në qytetin Adiyaman, duke mbijetuar në mënyrë të habitshme rreth 212 orë e bllokuar.

 

 

Mediat turke raportojnë se Fatma Gungor u nxor e gjallë nga rrënojat e një blloku apartamentesh shtatëkatësh në qytetin Adiyaman gjatë natës.

Advertisement

 

 

Të afërmit e saj përqafuan ekipin e shpëtimit, të përbërë nga personel ushtarak dhe anëtarë të autoritetit të menaxhimit të fatkeqësive.

 

Advertisement

 

Po ashtu një 42 vjeçare u nxor gjallë nga rrënojat pas 222 orësh.

 

 

Advertisement

Por Bilanci ne Turqi dhe Siri nga tërmeti apokaliptiik vijon të rritet dhe ka arritur me mbi 41.000 viktima. Mbi 100 mijë është numri I personave të lënduar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy