Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Erdogan i propozon Putinit një takim me Zelenskyn në Turqi

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha se i kishte ofruar presidentit rus, Vladimir Putin të zhvillonte një takim me homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelensky në Turqi.

Lajmi vjen nga media bjelloruse, Nexta.

Advertisement

Dje Erdogan u takua me Putinin në Soçi të Rusisë për të forcuar bashkëpunimin ekonomik dhe energjetik mes dy vendeve.

Ky ishte takimi i dytë mes dy presidentëve që nga fillimi i luftës, në korrik ata u takuan në Teheran.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy