Erë e fortë në Stamboll, pemë të rrëzuara dhe çati të shkatërruara

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stambolli i Turqisë u godit nga një stuhi e fortë të martën, me pemë dhe çati të rrëzuara.

Stuhia filloi me shi të dobët dhe më pas nisën erërat e forta, të cilat rrëzuan një pemë jashtë stacionit të trenit në Florya.

Advertisement

Në Atakoy, një pemë ra mbi një makinë të parkuar, duke shkaktuar dëme materiale. Lundrimet e tragetëve janë anuluar për shkak të erërave të forta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy