FOTO/ Dalja e parë publike e Mbretit Charles pas diagnostikimit me kancer

Pinterest LinkedIn Tumblr +
FOTO/ Dalja e parë publike e Mbretit Charles pas diagnostikimit me kancer

Mbreti Charles ka përshëndetur dashamirësit në daljen e tij të parë publike që kur u diagnostikua me kancer.

Mbreti foli me njerëzit dhe u shtrëngoi duart pas shërbimit të së dielës së Pashkëve në Windsor, ku shoqërohej nga mbretëresha Camilla.

Princi dhe Princesha e Uellsit nuk morën pjesë, pasi Kate vazhdon trajtimin e saj të kancerit. Një burrë i tha Mbretit të “vazhdonte fort”. Të tjerë thanë se ai “dukej mirë” dhe dukej “në shpirt të mirë”.

Advertisement

Mbreti ka vazhduar disa punë në Pallatin Mbretërorë që nga diagnoza e tij, por të gjitha angazhimet e deritanishme janë zhvilluar në mënyrë private. Mbreti dukej se i pëlqente shëtitja dhe ishte një shenjë pozitive që ai ndjehej në gjendje të shtrëngonte duart dhe të bisedonte me turmën.

Nuk dihet se si do të përfaqësohen nga anëtarët e familjes mbretërore datat e ardhshme kyçe në kalendarin mbretëror, si Trooping the Color në qershor, apo kur Mbreti do të kthehet në angazhimet publike./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy