Foto+video- Rruga e çarë në mes, shtëpi të rafshuara dhe shumë viktima e të zhdukur nga tërmeti në Turqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Foto+video- Rruga e çarë në mes, shtëpi të rafshuara dhe shumë viktima e të zhdukur nga tërmeti në Turqi

Tërmeti apokaloiptim 7.9 ballë në Turqi ka shkaktuar një klatastrofë të madhe njerëzore dhe materiale.

 

Lëkundjet janë ndjerë në kufirin mes Turqisë jugore dhe Sirisë duke shkaktuar më shumë se 600 viktima dhe mbi 3000 të plagosur.

 

Advertisement

Pas tërmetit të madh, në Tirqi janë shënuar edhe me shumë pasgoditje të tjera.

 

Lëkundjet e forta të tërmetit në Turqi kanë shkatërruar shumë ndërtesa. Përvec banesave, dhe rrugëve të çara në  mespërdoruesit në Tëitter thonë se është shembur edhe kalaja 2200 vjeçare e Gaziantepit.

 

Advertisement

 

 

 

Advertisement

 

 

Advertisement

 

Bilanci tragjik nga tërmeti/ Regjistrohen 600 viktima dhe mbi 3 mijë të plagosur në Turqi

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy