“Gjyqi ishte i montuar”, Trump “thyen” heshtjen: Po jetojmë në një shtet fashist

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Gjyqi ishte i montuar”, Trump “thyen” heshtjen: Po jetojmë në një shtet fashist

Donald Trump është presidenti i parë në SHBA që u shpall fajtor me 34 akuza të ngritura kundër tij.

Në një dalje publike, Trump tha se gjyqi ka qenë i montuar, teksa shtoi se gjyqtari i çështjes ka qenë i lidhur me Shtëpinë e Bardhë dhe Departamentin e Drejtësisë.

Ishte një gjyq i montuar. Ne donim një ndryshim të vendit ku do të mund të kishim një gjykim të drejtë. Nuk e kuptuam. Ne donim ndryshimin e gjyqtarit, donim një gjyqtar që nuk ishte në konflikt, dhe padyshim që ai nuk e bëri këtë … askush nuk ka parë ndonjëherë diçka të tillë,” tha ish-presidenti.

Ne po jetojmë në një shtet fashist,” shtoi Trump ndërsa rrëfente sagën e Weisselberg, i cili shkoi në burg për akuzat për dëshmi të rreme. “Është kaq e padrejtë, por ata ia shkatërruan jetën.”, tha ai./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy