Hodhi lëndë pirotenike duke dëmtuar dy shtatase, Policia e Shtetit ndalon ithtarin e Bashës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Shtetit ka identifikuar dhe ndaluar 49-vjeçarin Arben Qyrani, me banim tek Unaza e Re, Tiranë, si autor i hedhjes së lëndëve pirotenike në tubimin e sotëm.

Mbështetësi i Partisë Demokratike, është shoqëruar nga efektivët pasi për pasojë të veprimeve të tij të jashtëligjshme pati 2 shtetase të lënduara, nga lënda plasëse.

Pasi hodhi lëndët piroteknike mes turmës, i ndihmuar nga persona të tjerë, të identifikuar tashmë nga Policia, ai doli nga turma.

Agjentët e policisë e ndoqën dhe e ndaluan pak metra larg sheshit ku opozita mbante tubimin.

Advertisement

Qyrani është i proceduar edhe më herët për “Tubim të paligjshëm” në vitin 2018, në zonën e Unazës së Re, në Tiranë.

Fillimisht, opozita pretendoi se kapsollat po hidheshin nga provokatorë të mazhorancës. (TemA)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy