Humbin jetën 2 adoleshentë në Itali, i zuri poshtë tavani i ndërtesës ku po luanin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Humbin jetën 2 adoleshentë në Itali, i zuri poshtë tavani i ndërtesës ku po luanin

Dy adoleshentë kanë humbur jetën në mënyrë tragjike në Itali mbrëmjen e së hënës.

Mediat vendase raportojnë se viktimat të moshës 14 dhe 15 vjeç vdiqën pasi i zuri poshtë tavani i një ndërtese gjysmë të rrënuar.

Nuk dihet ende arsyeja se pse dy adoleshentët shkuan në atë ndërtesë mbrëmë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në periferi të qytetit Nuoro, ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Viktimat janë identifikuar me emrat Patrick Zola dhe Ethan Romano. Policia tha se adoleshentët humbën jetën në vendngjarje dhe se ekipet e shpëtimit i nxorrën të pajetë nga rrënojat.

Advertisement

Dyshohet se dy djemtë kanë qenë duke luajtur brenda ndërtesës kur ka ndodhur shembja./vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy