I dënuar për vrasje në Itali, 48-vjeçari shqiptar arrestohet në Janinë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I dënuar për vrasje në Itali, 48-vjeçari shqiptar arrestohet në Janinë

Një 48-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim nga Italia është arrestuar në Janinë pasditen e djeshme.

Shqiptari rezulton i dënuar për vrasje në Itali në vitin 2011.

Gjatë kontrollit nga policia, u konstatua se ndaj tij kishte një urdhër-arresti evropian në pritje të lëshuar nga autoritetet italiane, për veprat penale të vrasjes dhe lëndimit të rëndë.

Sipas kodit penal italian, ai u dënua me 22 vjet e 8 muaj burg në vitin 2011.

Advertisement

I arrestuari është dërguar në prokurorinë kompetente./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy