Itali/Vdes në një aksident tragjik 30 vjeçarja shqiptare

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vdes në spital, shqiptarja e cila u plagos rëndë në një aksident rrugor ditën e martë në zonën Celle Ligure.

Denada Nerjaku, 30 vjece, e cila jetonte në Vado Ligure, ben te ditur Vizion Plus,  po drejtonte një makinë kur ajo u përplas ballë për ballë me një kamion që lëvizte në drejtim të kundërt dhe më pas u përplas në mbrojtëset e rrugës.

Advertisement

Pavarësish mbërritje së shpejte të ambulancave dhe dërgimit me helicopter në spitalin “Santa Corona” në Pietra Ligure, raportojne mediat italiane, shqiptarja me banim në Itali vdiq disa orë më vonë në spital.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy