Kim Jong-un merr vendimin, ndalon xhinset e ngushta dhe disa stile flokësh

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka marrë vendimin ekstrem ndaj qytetarëve të saj.

Ai ka ndaluar stilin e flokëve “mullet” dhe veshjen e xhinseve të ngushta. Me këto masa, lideri koreano-verior ka për qëllim të ndalojë trendet e modës të stilit perëndimor që mund të përfshijë rininë e vendit.

Advertisement

Vetëm 15 prerje “të duhura” u aprovuan për qytetarët.

Po ashtu, ai urdhëroi ndalimin e xhinseve të grisura, pirsing, si dhe të veshin bluza me slogane.

Advertisement

“Ne duhet të jemi të kujdesshëm edhe në shenjat më të vogla të stilit të jetesës kapitaliste dhe të luftojmë për t’i hequr qafe ato”, theksoi Kim.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy