Koronaviruris/ Trondit kreu i OBSH: Më e keqja nuk ka ardhur! Ja çfarë duhet të bëjmë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Më e keqja nuk ka ardhur akoma. Më vjen keq ta them, por me këtë mjedis dhe me këto kushte, kemi frikë nga më e keqja. Një botë e ndarë ndihmon që koronavirusi të përhapet”– Këto kanë qenë fjalët e kreut të OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Pandemia e koronavirusit ështe ende larg nga fundi. Normaliteti i ri është që do të bashkëjetojmë me virusin. Në muajt e ardhshëm do të na duhet edhe më shumë rezistencë, durim dhe zemërgjerësi”- shtoi më tej Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Kujtojmë që deri tani në botë janë regjistruar 10,195,680 persona me koronavirus, nga të cilët kanë ndërruar jetë 502,802.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy