Kufizime në Lojërat Olimpike/ Shtohen masat dhe kontrollet për shkak të pandemisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy ditë nga fillimi i Lojërave Olimpike ne Tokio, autoritetet japoneze kanë shtuar masat kufizuese si pasojë e koronavirusit.

Anëtarët e delegacionit olimpik shqiptar kanë kryer sërish testet anti-covid, e po ashtu kanë bërë edhe raportimin e gjendjes shëndetësore online.

Advertisement

Ekipi vijon të jetë i izoluar ne rezidencen e fshatit olimpik, ku mbrëmjen e të mërkurës është bashkuar edhe atletja Luiza Gega, së bashku me trajnerin e saj, Taulant Stermasi.

Ndërkohë, sportistët dhe trajnerët e tyre, kanë mundur të shkojnë në sallat e stërvitjes mes shumë kufizimeve dhe orareve strikte.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy