Lëkundje tërmeti në Greqi, epiqendra dhe magnituda

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lëkundje tërmeti në Greqi, epiqendra dhe magnituda

Një tërmet ka goditur Greqinë mbrëmjen e kësaj të enjteje. Lëkundjet e tërmetit janë ndier në në orën 21:51 në zonën detare pranë Gerolimenës në Laconia.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 30 kilometra në perëndim-jugperëndim të Gerolimenës me thellësi fokale 8.3 kilometra.

Lëkundjet e tërmetit janë ndier të forta nga ana e qytetarëve, por fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Advertisement

/Vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy