LSI i shpall luftë SHBA-së: Kujt i plasi mor aman se ç’thotë Ambasada amerikane, ne jemi vend europian

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zyrtari i lartë i LSI-së, Ylli Manjani, ka sulmuar ashpër Ambasadën amerikane në Tiranë.

Ai thotë se ne duhet të shohim nga Europa, jo nga SHBA.

“Sinqerisht nuk e kuptoj këtë super vëmendjen mediatike se “çfarë po thotë ambasada amerikane”?!

Duam të negociojmë me Europën dhe presim ça do thotë Amerika?! Në cilën bythë rri kjo logjikë kjo?!

Advertisement

BE po na thotë troç, çdo ditë e më qartë që jemi larg nga tryeza me ta. Këto ditë madje jemi larguar edhe më shumë.

Kujt i plasi mor aman se ç’thotë Ambasada amerikane! Të thotë more ç’të dojë!

Vendi duhet bërë gati për tu ulur në tryezë me Europën. Ky është objektivi. Për ta arritur këtë objektiv nuk do marrim leksione nga ambasada e një vendi jo europian.

Aq më tepër kur kësaj ambasade druri i qeverisë ndaj popullit të vet i duket shëndet!

Advertisement

Apo kur sundimi i një njeriu i duket Rule of Law!!!! ??

Është kaq e thjeshtë”, shkruan ai.

(TemA)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy