Lufta në Lindjen e Mesme, bilanc tragjik për gazetarët, 17 të vrarë nga sulmet izraelite

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lufta në Lindjen e Mesme, bilanc tragjik për gazetarët, 17 të vrarë nga sulmet izraelite

Lufta në Lindjen e Mesme ka shënuar një bilanc tragjik edhe për reporterët e luftës. Organizatat për të drejtat e njeriut bën të ditur se sulmet izraelite kanë vrarë 17 gazetarë.

Së fundmi, Gazetari i Reuters, Issam Abdallah, 37 vjeç u vra nga sulmet izraelite përgjatë kufirit Izrael-Liban.Gjashtë persona të tjerë u plagosën.

“Amnesty” dhe “Human Rights” Ëatch thanë se hetimet tregojnë se gazetarët ndoshta janë qëlluar qëllimisht nga një ekuipazh tankist izraelit.

Nga ana tjetër, Izraeli mohon të ketë shënjestruar gazetarët./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy