Mbi 3700 viktima nga tërmeti në Turqi i Siri/ Moti i acartë godet të mbijetuarit nën rrënoja

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbi 3700 viktima nga tërmeti në Turqi i Siri/ Moti i acartë godet të mbijetuarit nën rrënoja

Ka shkuar në mbi 3700 numri i viktimave nga tëreti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë në orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne.

 

 

Numrat pritet të rriten gjatë orëve të natës për shkak edhe të motit të acartë i cili nuk favorizon të mbëturit nën rrënoja por as grupet e kërkim shpëtimit.

Advertisement

 

 

Numri i personave të lënduar ka shkuar mbi 12 mijë ndërsa dëmet materiale janë të pallogaritshme.

 

Advertisement

 

Tërmeti me magnitudë 7.8 rrëzoi blloqe të tëra apartamentesh në qytetet turke dhe siriane.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy