Mbipopullohen 2 xhamitë e qytetit në Kukës, Myftiu: Ky muaj i begatë në kohë pandemia na afroi me njëri- tjetrin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy xhamitë e qytetit të Kukësit u mbipopulluan nga besimtarët në ceremoninë e faljes së namazit të Fiter Bajramit.

Pas 30 ditësh agjërimi besimtarët u mblodhën në ambientet e brendshme dhe të jashtme të xhamisë e duke u lutur për më shumë begati e harmoni.

Myftiu i Kukësit Islam Hoxha tha se ky muaj i begatë ishte ndryshe nga të tjerët për shkak të pandemisë, por shërbeu për t’u afruar më shumë më njeri tjetrin dhe besimin për më shumë mirësi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy