Mbreti Charles mbërrin në Pallatin Buckingham, pritet nga mijëra qytetarë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbreti Charles mbërrin në Pallatin Buckingham, pritet nga mijëra qytetarë

Mbreti Charles III dhe Mbretëresha Camilla kanë mbërritur në Pallatin Buckingham, ku ai do të takohet me kryeministren Liz Truss.

Makina e Mbretit është ndalur pak jashtë portave të Pallatit Buckingham ku ai dhe mbretëresha Camilla kanë dalë për të përshëndetur njerëzit.

Advertisement

Mijëra qytetarë britanikë të të gjitha moshave dhe shtresave sociale kanë pritur për të përshëndetur Mbretin Charles.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy