Mbreti Charles mesazh për Pashkët: Vazhdoj të shërbej me gjithë zemër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbreti Charles mesazh për Pashkët: Vazhdoj të shërbej me gjithë zemër

Rëndësia e miqësisë dhe ndihmës së ndërsjellë u theksua nga Mbreti i Britanisë, Charles III gjatë predikimit të tij për Pashkët.

Në veçanti, mbreti britanik iu referua një pasazhi në Ungjillin e Gjonit, i cili i ka rrënjët në jetën e Zotit, i cili u gjunjëzua para dishepujve të tij dhe, për habinë e tyre të madhe, lau këmbët e tyre të lodhura.

“Jezusi dha një shembull se si ne duhet të shërbejmë dhe të kujdesemi për njëri-tjetrin dhe si ne si komb përfitojmë nga ata që shtrijnë dorën e miqësisë edhe në një kohë nevoje”, shtoi ai.

Kjo, sipas Charles, i kujtoi atij angazhimin e tij kur u kurorëzua mbret duke ndjekur shembullin e Krishtit “jo për t’i shërbyer, por për të shërbyer”.

Advertisement

“Kjo është ajo që po përpiqesha të bëja dhe do të vazhdoj të bëj me gjithë zemër”, tha Mbreti, sipas Sky News. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy