Mes Harry dhe William/  Ja kujt ia trashëgoi Mbretit Charles III titullin Princi i ri i Uellsit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mes Harry dhe William/  Ja kujt ia trashëgoi Mbretit Charles III titullin Princi i ri i Uellsit

Mbreti Charles III i është drejtuar për herë të parë popullit Britanik, pasi ka marrë postin më të lartë mbretëror, edhe pse do të zyrtarizohet ditën e shtunë.

Gjatë fjalimit të tij para popullit Britanik ai premtoi se do t’iu shërbejë me besnikëri gjithë qytetarëve.

Advertisement

Ndërkohë Mbreti Charles III i cili do të ngjitet në fron në moshën 74-vjeccare, ndërsa mes dy djemëve ai ia ka trashëguar titullin Princ i Uellsit, djalit të tij të madh William dhe bashkëshortes së tij Kate Middelton.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy