Messi thyen mallkimin e karrierës, mund Brazilin dhe fiton Kupën e Amerikës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Messi thyen mallkimin e karrierës, mund Brazilin dhe fiton Kupën e Amerikës

Më në fund vjen edhe trofeu që i mungonte në karrierën e tij të lavdishme.

Leo Messi fitoi si kapiten me Argjentinen, Kupen e Amerikes, nje trofe të cilit i ishte afruar tre here si finalist, por nuk kishte arritur ta ngrinte.

Argjentina këtë herë mundi 1 me 0 me mitikun “Maracana”, rivalin historik Brazilin. Mjaftoi per suksesin e madh një gol shume i bukur i shënuar nga Di Maria ne minuten e 21.

Ndeshja sikurse tradicionalisht ishte shume e luftuar, me mjaft kartona te verdhe dhe tension. Brazili u perpoq maksimalisht për të barazuar mirëpo, mbrojtja e Argjentines dhe portieri Martinez ishin një fortese e vërtetë.

Advertisement

Në fund lot gëzimi tek Leo Messi i cili ne moshen 34 vjeç fiton trofeun e pare të madh me kombetaren, një mallkim që e mundonte jo pak, njerin prej me të mirëve të historisë!

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy