Moti ekstrem vret 21 vrapues

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21 vrapues humbën jetën për shkak të kushteve ekstreme atmosferike gjatë një gare në Kinën veriperëndimore.

Erërat e forta, shiu dhe breshëri bënë që maratona të ndërpritej. 172 pjesëmarrës u zhdukën dhe 21 prej tyre u gjetën të pajetë.

Advertisement

Shumë vrapues të tjerë po vuajnë nga hipotermia, sipas mediave të huaja, ndërsa tetë të tjerë u raportuan të plagosur.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy