“Nëse ka një ferr në tokë, është jeta e fëmijëve në Gaza”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres shprehet i tronditur nga përplasjet e përgjakshme mes forcave izraelite dhe grupeve militante palestineze.

Ai shtoi se duhet të gjendet një zgjidhje për t’i dhënë fund bombardimeve të vazhdueshme ajrore nga Forcat e Mbrojtjes së Izraelit në Gaza.

Advertisement

“Nëse ka një ferr në tokë, është jeta e fëmijëve në Gaza”, tha ai.

Ndërkohë, raportohet ekzistenca e një marrëveshjeje armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit për t’i dhënë fund luftimeve.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy