Niset anija e dytë me ndihma drejt Gazës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Niset anija e dytë me ndihma drejt Gazës

Një dërgesë e dytë e ndihmave humanitare që transportonte gati 400 tonë ushqime për në Gaza u nis sot nga porti i Larnakës në Qipro, sipas një dëshmitari okular të Reuters.

Një anije mallrash, e cila tashmë është ankoruar jashtë portit dhe po transporton ndihma ushqimore, e lidhur me një anije shpëtimi dhe një dok lundrues që transportonte gjithashtu ndihma që tashmë ishin ankoruar, sipas dëshmitarit okular.

Anija e shpëtimit do të tërheqë ndihmën. Ky do të jetë misioni i dytë i ndihmës humanitare përmes Qipros, ku autoritetet qipriote kanë hapur, në bashkëpunim me Izraelin, një korridor detar humanitar për të lehtësuar dërgesat që mbërrijnë drejtpërdrejt në enklavën e rrethuar palestineze. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy