Një tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter godet brigjet e Alaskës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Një tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter godet brigjet e Alaskës

Një tërmet me magnitudë prej 6.8 goditi të hënën brigjet e Alaskës.

Shërbimi Gjeologjik Amerikan raportoi se epiqendra ishte rreth 71 milje (114 kilometra) në lindje të qytetit të Chinik.

Tërmeti i së hënës u ndje nga banorët përgjatë Gadishullit të Alaskës dhe Ishullit Kodiak, por nuk ka kërcënim për cunami.

Kjo lëkundje vjen një ditë pasi tërmeti me magnitudë 6.2 të shkallës Rihter shkundi ishullin Hawaii.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy