“Nuk kemi parë ende më të keqen”, Holanda paralajmëron shtrëngimin e masave anti-Covid

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Nuk kemi parë ende më të keqen”, Holanda paralajmëron shtrëngimin e masave anti-Covid

Qeveria holandeze do të shpallë masa të reja të premten si pasojë e shifrave rekord të infektimeve me koronavirus gjatë javëve të fundit, ndërsa spitalet janë drejt ezaurimit të kapaciteteve. Lajmi u bë me dije nga ministri i Shëndetësisë, Hugo de Jong.

“Shkalla e infeksionit është më e lartë se kurrë,” tha de Jong në një letër drejtuar parlamentit sot. “Pranimet në spital vazhdojnë të tejkalojnë vlerësimet dhe ne nuk kemi parë ende më të keqen” , shtoi ai.

Ndërkohë, edhe qeveria e Francës do të shpallë masa të reja kufizuese  kundër COVID-19 më 25 nëntor, pasi numrat e infeksioneve janë rritur ndjeshëm në të gjithë vendin.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy