OKB: Mbi tre milionë njerëz janë larguar deri tani nga Ukraina

Pinterest LinkedIn Tumblr +
OKB: Mbi tre milionë njerëz janë larguar deri tani nga Ukraina

Numri i refugjatëve ukrainas që kanë ikur nga vendi ka shkuar në 3,000,381, sipas Komisionerit të Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët.

1.8 milionë prej tyre ndodhen në Poloni, bën me dije agjencia e OKB-së për refugjatët.

Advertisement

Njëzet ditë pas konfliktit, OKB-ja thotë se pushtimi i Ukrainës ka shkaktuar në 691 civilë të vdekur, numër ky i konfirmuar, si dhe 1,143 të plagosur.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy