Palestina zgjohet nën bombardime, ushtria izraelite gati për “skenarë” të tjerë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndërsa avionët luftarakë izraelitë sulmuan ndërtesa të larta dhe objektiva të tjerë në Rripin e Gazës, palestinezët u zgjuan në festën fetare të Bajramit, nën bombardimet e pamëshirshme ajrore.

Që prej të hënës, Ministria e Shëndetësisë së Gazës informoi se janë vrarë 69 njerëz, përfshirë 17 fëmijë, ndërsa janë plagosur 390 persona. Ndërkohë, në Izrael, raportohet për 6 të vrarë.

Advertisement

Ushtria izraelite tha se ka shtuar përforcimet pas qindra raketave të lëshuara nga Gaza në drejtim të Izraelit.

Zëdhënësi ushtarak i Izraelit Jonathan Conricus tha se sulmet ndaj Gazës do të vazhdojnë ndërsa Izraeli përgatitet për “skenare të shumta”.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy