Përmbytje të mëdha në Itali, tre viktima dhe një i zhdukur deri tani

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përmbytje të mëdha në Itali, tre viktima dhe një i zhdukur deri tani

Tre persona kanë humbur jetën për shkak të kushteve të keqia atmosferike që kanë përfshirë ishullin ishullin Sardenja të Italisë .

 

Viktimat janë një çift i moshuar , të cilët janë mbytur në banesën e tyre si dhe një fermer i cili ishte blllokuar ne automjetin e tij.

 

Advertisement

Mediat italiane raportojnë edhe për dy të zhdukur, ndërsa uji i furishëm ka pushtuar të gjithë zonën duke shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale.

 

Shkollat ​​ parqet, objektet sportive dhe bibliotekat janë të mbyllura. Mbrojtja civile ka paralajmeruar  se reshjet të shiut mund të shterihen gradualisht  edhe  në Kalabri dhe Siçili.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy