Përmbytjet në pjesën jugore të Kinës, rritet numri i viktimave

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përmbytjet në pjesën jugore të Kinës, rritet numri i viktimave

“Numri i të vdekurve nga shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet që goditën provincën Guangdong të Kinës jugore këtë javë u rrit në 38”, njoftuan sot media shtetërore kineze.

Mediat e huaja bëjnë me dije se sot mesditën e së premtes dy persona kanë humbur jetën nga përmbytjet, ndërsa dy janë të zhdukur.

Moti gjatë kësaj vere na ka surprizuar, kjo pasi disa vende “përvëlohen” nga temperaturat e larta e disa vuajnë nga përmbytjet. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy