Plagoset me armë shqiptari në Greqi/ 51-vjeçari ndodhet në gjendje kritike për jetën

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një shtetas shqiptar, 51 vjeç është qëlluar me armë zjarri në portin e Paxos mbrëmjen e së mërkurës.

 

51 vjeçari është plagosur rëndë, dhe sipas mediave greke ndodhet i shtruar në spitalin e Janinës, ku është transferuar nga Qendra Shëndetësore e ishullit.

 

Advertisement

Raportohet se ndodhet në gjendje kritike për jetën.

 

51 vjeçari është gjetur i plagosur në portin e Lakkës, ndërsa autori mbetet i panjohur.

 

Advertisement

Mediat greke shkruajnë se, në vendngjarje nuk ka pasur dëshmitarë okularë. Disa fqinjë kanë dëgjuar të shtënat dhe m ë pas kanë njoftuar rojet bregdetare.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy