Policia hungareze hap zjarr në drejtim të kamionit me 30 emigrantë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Policia hungareze hap zjarr në drejtim të kamionit me 30 emigrantë

Policia hungareze ka hapur zjarr ndaj një kamioni me 30 emigrantë që udhëtonin ilegalisht, pasi drejtuesi nuk iu bind paralajmërimit të policisë për të ndalur.

Për shkak se shoferi i kamionit tentoi t’iu largohej autoriteteve në afërsi të kufirit Hungari-Austri, policia u detyrua të hapë zjarr. Në një deklaratë, bëhet me dije se askush nuk mbeti i lënduar.

Advertisement

Pas ndalimit, policia kapi drejtuesin e kamionit dhe 30 emigrantët.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy