Putin flet me Macron: Do ti arrijmë objektivat tona në Ukrainë me çdo çmim, negociata ose luftë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Putin flet me Macron: Do ti arrijmë objektivat tona në Ukrainë me çdo çmim, negociata ose luftë

Presidenti rus Vladimir Putin , gjatë një bisede telefonike, i tha Emmanuel Macron se Kievi “duhet” të përmbushë kërkesat e Moskës për të vazhduar dialogun me Rusinë dhe se nëse Moska nuk i arrin objektivat e saj me negociatat, do ta bëjë këtë gjë me luftë. .

Të njëjtin qëndrim Putin kishte shprehur në një bisedë me Erdoganin.

Advertisement

Më herët presidenti ukrainas Zelensky tha se është gati të negociojë drejtpërdrejt me kreun e Kremlinit në lidhje me situatën e rëndë nga sulmet ruse mbi Ukrainën.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy