Rey Manaj flet për faqen zyrtare të Barcelonës: Gjatë karantinës kam lexuar libra dhe kam lozur domino, por një ditë kam shkelur disi dietën pasi kam ngrënë Sultjash

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Unë kam qenë me familjen time gjatë karantinës. Të paktën nuk kam qenë vetëm. Unë kam qenë me prindërit, gjyshen time dhe qenin tonë – emri i tij është Budino “, shpjegon Manaj në median e Klubit.

“Ndarja ka qenë e rrallë sepse kurrë nuk kemi provuar diçka të tillë. Asnjëherë nuk jemi mbyllur në shtëpi për dy muaj dhe si futbollist duke qenë se dy muaj pa prekur topin është bërë shumë e vështirë ”, pranon sulmuesi shqiptar. “Tani ne mund të shkojmë duke vrapuar në rrugë dhe megjithëse nuk jemi ende të gjithë bashkë, ne po bëjmë mirë për të përmirësuar gjendjen tonë fizike dhe gjithashtu për të hequr disi mendjen.”

Manaj e ka kaluar mbylljen si shumica e shokëve të tij. Duke ndjekur rutinat e trainerit fizik, si në mëngjes ashtu edhe pasdite. “Unë gjithashtu jam kujdesur mirë për ushqimin, megjithëse një ditë kam ngrënë një pjatë tipike shqiptare siç është Sultjash, e cila është pudinga me oriz të nxehtë”, thotë Manaj.

Shqiptari ka pasur kohë të luaj lojëra tradicionale si domino dhe letra me familjen e tij, megjithëse është edhe i apasionuar pas serialeve – ai ka parë Prison Break, Vis a Vis dhe Miracle në qelinë 7, ndër të tjera – si dhe duke lexuar libra: “Tani unë po lexoj libra që janë motivuese dhe në këto periudha të vështira më ka ndihmuar shumë.

Advertisement

Në fakt, me të vërtetë më pëlqen shumë leximi sepse ka shumë detaje të tjera dhe shërben për të pastruar mendjen ”, argumenton shqiptari.

Rey Manaj gjithashtu ka shikuar situatën shëndetësore të Shqipërisë, vendin ku jetojnë gjyshet dhe kushërinjtë e tij: “Ata janë më të qetë. Ka shumë pak raste dhe ato jetojnë jetë normale. Ka pasur mbyllje, por më shumë si masë paraprake ”, shpjegon me qetësi Manaj, pasi rrëfen se ai gjithashtu ka qenë në kontakt me tezen e tij që jeton në Itali, konkretisht, në Codogno, qyteti ku u gjet shpërthimi i parë Covid-19 Tokat italiane dhe qyteti i parë evropian që kufizohet: “Për fat të mirë ajo është në gjendje të mirë shëndetësore, por ajo ka kaluar disa muaj shumë të vështirë. Ndarja ka qenë shumë e vështirë, megjithëse pak nga pak, gjërat po qetësohen. ” përfundon Manaj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy