Rroku italian triumfon në Eurovision, “zhgënjehet” Anxhela Peristeri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Italia eshte fituesja e Eurovision per edicionin e vecante 2020-2021.

Grupi italian i rrokut Maneskin fitoi me kengen “Zitti e buoni”.

Votimi i jurive profesioniste kishte nxjerre Zvicren ne vendin e pare mirepo giithcka eshte permbysur nga publiku.

Italia ka qene me e votuara duke lene pas Francen dhe Zvicren.

Advertisement

Nderkohe Anxhela Peristeri megjithe performancen e mire nuk shkoi me shume se vendi i 21 duke grumbulluar 57 pike, 22 nga jurite dhe 35 nga publiku, klasifikim zhgenjyes ndryshe nga pritshmeria.

VIDEO E KENGES ITALIANE QE FITOI EUROVISION 👇

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy