SHBA miraton edhe përdorimin e vaksinës “Johnson & Johnson”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vaksina e kompanisë “Johnson & Johnson” është rekomanduar për përdorim emergjent nga një panel këshillimor ekspertësh i administratës amerikane të ushqimit dhe barnave.

Tashmë pritet autorizimi për vaksinën e tretë të disponueshme në shtetet e bashkuara dhe të vetmin produkt që injektohet me një dozë, raporton Vizion Plus.

Advertisement

Vaksina e kompanisë “Johnson and Johnson” mund të ruhet në temperatura normale frigoriferike, duke e bërë shpërndarjen më të lehtë sesa për dozat e kompanive “Pfizer” dhe “Biontech” si dhe “Moderna”, që përdorin teknologjinë “rna” dhe transportohen në temperatura ekstremisht të ulëta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy