Shqetësimi i OBSH-së: COVID po përhapet gjithnjë e më shumë nga të rinjtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqetësimi i OBSH-së: COVID po përhapet gjithnjë e më shumë nga të rinjtë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ngre shqetësimin se koronavirusi po përhapet gjithnjë e më shumë nga persona të moshave 20, 30 dhe 40 vjeç, pjesë më e madhe e të cilëve nuk e dinë se janë të prekur me COVID.

Sipas drejtorit rajonal të kësaj organizate, Takeshi Kasai tha se numri i të rinjvë që është infektuar me virus është rritur ndjeshëm, duke vënë në rrezik të moshuarit dhe ata me probleme shëndetësore.

Kasai tha se prania e vitrusit te kjo popullatë, në mungesë të simptomave të sëmundjes, e rrit rrezikun nga infektimet e pjesëtarëve të grupeve me rrezik të lartë.

Shqetësimi i OBSH-së: COVID po përhapet gjithnjë e më shumë nga të rinjtë shkruan Vizion Plus.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy