Shtëpia e Bardhë: Biden nuk pendohet që e quajti Putin vrasës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teksa “lufta” me deklarata po vijon mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Rusisë, Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Joe Biden nuk është penduar që e quajti presidentin rus, Vladimir Putin një vrasës.

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki u shpreh se Biden nuk ka shfaqur pendesë dhe nuk është i shqetësuar se deklaratat e tij do të përshkallëzojnë më tej marrëdhëniet e tensionuara mes Uashingtonit dhe Moskës.

Advertisement

Ky reagim vjen pasi Putin ftoi në një debat në internet Biden.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy