Tërmet i fortë në Turqi, magnituda dhe epiqendra

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tërmet i fortë në Turqi, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i forcës 4.8 ka goditur Turqinë pak minuta më parë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 20 kilometra nga zona e Demresë në Antalia.

Ndërsa thellësia fokale ka qenë 21 kilometra.

Mediat turke raportojnë se lëkundjet janë ndier në Antalia dhe Fibike, por fatmirësisht nuk ka patur lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy