Tërmet katastrofik në Marok, qindra viktima

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tërmet shumë i fortë që goditi gjatē nates Marokun ka shkaktuar nje bilanc shume te rende, ndonese te dhenat jane ende paraprake.

Lekundja e tokes me magnitude 7, shkalla richter e pati epiqendren ne rajonin Marrakech.

Termeti u regjistrua ne oren 23:11 dhe zgjati te pakten 30 sekonda.

Lekundjet u degjuan thuajse ne te gjithe Marokun dhe jo vetem.

Advertisement

Deri tani raportohen rreth 300 viktima dhe mijera te plagosur, si pasoje e rrenimit te shume godinave.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy