Terror gjatë fluturimit, pasagjeri hap derën e avionit: Duan të më vrasin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Terror gjatë fluturimit, pasagjeri hap derën e avionit: Duan të më vrasin

Turisti 40-vjeçar kanadez Wong Sai Heung pësoi një sulm paniku ndërsa fluturimi i Thai Airëays filloi nisjen e tij nga Aeroporti Ndërkombëtar Chiang Main. Dyert tashmë ishin mbyllur dhe avioni kishte filluar fluturimin për në Bangkok .

Megjithatë, Heung , nga Vankuveri, thuhet se filloi të bërtiste dhe të kërkonte që stjuardesat të hapnin derën e aeroplanit Airbus A320.

Sipas meidave ndërkombëtare, ai arriti të vraponte drejt derës duke e hapur.

Heung u shoqërua përsëri në vendin e tij nga stafi i linjës ajrore përpara se policia ta arrestonte.

Advertisement

Ai tha: “Isha shumë paranojak dhe në ankth, ishte hera e fundit që isha në udhëtimin në Vietnam, por ishte pak a shumë, udhëtimi i dytë i madh, por ishte një sulm i madh paniku. Mendova se do të më vrisnin në atë moment”./vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy