Trafikonin drogë, arrestohen tre shqiptarë në Itali

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Trafikonin drogë, arrestohen tre shqiptarë në Itali

Tre të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane pasi u kapën duke transportuar drogë. Mediat italiane raportojnë se arrestimi i tyre u bë pas një kontrolli të ushtruar ndaj një automjeti tip Audi ku u gjetën dy doza kokainë, një pistoletë të fshehura në kroskotin e mjetit.

Pas kontrollit në mjet, policia vijoi edhe kontrollin në banesën e drejtuesit të makinës.

Pasi shkuan në banesën e të riut, atje ndodheshin edhe disa të rinj të tjerë po ga Shqipëria të cilët tentuan të fhshein një çantë të mbsuhur me 8 kilogramë e gjysmë hashash, e ndarë në tetë pako.

Në total u sekuestruan gati nëntë kilogramë drogë, përfshirë hashash dhe kokainë, të cilat do të shiteshin në luginat e Noces. Tre shqiptarët u arrestuan dhe u dërguan në burgun Spini di Gardolo.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy