Tragjedi e madhe/ Digjet autobusi me turistë në Bullgari, vdesin 46 shqiptarë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tragjedi e madhe/ Digjet autobusi me turistë në Bullgari, vdesin 46 shqiptarë

Rreth 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, kanë humbur jetën në Bullgari, pasi një autobus u përplas dhe u përfshi nga flakët në një autostradë.

Ngjarja me pasoja tragjike ka ndodhur orët e para të mëngjesit të së martës në një autostradë 40 kilometra në jug të kryeqytetit Sofje.

Advertisement

Raportohet se 7 pasagjerë u shpëtuan dhe u evakuuan në një spital në kryeqytet.

Deri më tani hetuesit dyshojnë se dy janë shkaqet që kanë dërguar në këtë aksident tragjik. E para ka të bëjë për një defekt teknik të mjetit dhe e dyta me përgjumjen e shoferit. Rasti po hetohet nga Shërbimi Hetimor Kombëtar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy