Tragjedi në Meksikë/ Shembet mbikalimi i metrosë, 20 të vdekur

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të paktën 20 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur pasi një mbikalim i metrosë u shemb në Meksikë, ndërsa një tren po udhëtonte në të.

Referuar mediave të huaja, nga treni u shkëputën disa pjesë, që shtypën disa makina që ndodheshin në rrugën poshtë mbikalimit.

Advertisement

Kryetarja e bashkisë, Claudia Sheinbaum tha se 20 persona u konfirmuan të vdekur dhe rreth 70 të tjerë të plagosur. Por autoritetet thonë se ekziston frika që numri i viktimave dhe të plagosurve të rritet.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy